,,Orzeł Matematyczny" to ogólnopolski konkurs przeznaczony dla szkół podstawowych. Uczniowie przez 60 minut zmagają się z zadaniami. Test składa się z 21 zadań jednokrotnego wyboru. Z naszej szkoły z klas IV-VIII wzięło udział 24 uczniów. Czterech uczniów otrzymało dyplom laureata ( z kl. IV- 1 uczeń, V-1 uczeń, VIa- 1 uczeń, VIII-1 uczennica). Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział. Szkoła otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty, a nauczyciel odpowiedzialny za organizację konkursu w szkole, podziękowanie za współorganizację ogólnopolskiego konkursu.Konkursy nie tylko urozmaicają program zajęć, ale też stanowią cenne rozszerzenie programu nauczania i jednocześnie popularyzacje nauki przez zabawę.Wszystkim laureatom oraz uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w matematycznych potyczkach.
,,Orzeł Matematyczny" w klasach IV-VIII
DZIEŃ ZIEMI
- 26
AKCJA ŻONKILE 2024
Czym poznajemy świat? – czyli do czego służą nam zmysły
Czy bez zmysłów smaku, węchu i dotyku jedzenie sprawiałoby nam przyjemność? O tym podczas zajęć przekonała się klasa 1a. Uczniowie mieli okazję, aby sprawdzić swoje zmysły poprzez zajęcia praktyczne. Początkowo próbowały rozpoznać owoce, warzywa, przyprawy za pomocą zmysłu węchu i smaku, a następnie próbowaliśmy różnorodnych produktów, a także sprawdzaliśmy nasz dotyk, manipulując różnymi przedmiotami.To było bardzo interesujące doświadczenie.
11
Dzień Czekolady w klasach Ia i Ib
- 36
Dzień Zdrowia
Jak co roku uczniowie klas I-III włączyli się w obchody Światowego Dnia Zdrowia.
Tegoroczne hasło brzmiało "Moje zdrowie ,moje prawo". Temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji. W tym dniu promującym zdrowy styl życia każda klasa zaprezentowała występy i pokazała w jaki sposób dba o zdrowie. Były wiersze ,piosenki, inscenizacje, układy taneczne ,scenki sytuacyjne. Na zakończenie Dnia Zdrowia uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o zdrowym stylu życia odpowiadając na pytania quizowe.
58
Ogródek doświadczalno-obserwacyjny w klasie Ib
Spotkanie z pisarką
Uczniowie klas I- VIII uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Panią Yvette Żółtowską-Darską- autorką bestsellerowych książek dla dzieci o gwiazdach futbolu. Podczas godzinnego spotkania autorka czytała wybrane fragmenty swoich książek, zaprezentowała uczniom swoją książki. Na koniec spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorki z jej podpisem oraz dedykacją.
60
Zamyślenia wielkanocne
Uczniowie klasy II i IV pod kierunkiem nauczyciela: Pani Anny Marlęga przygotowali przedstawienie pt. ,,Chłopczyca”. Główne role w przedstawieniu zagrali: Katarzyna Kowalska i Seweryn Kamiński. Na zamyślenia zostali zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Piotr Kleczyński, ks. Maciej Przygoda, przedstawiciele Gminy Szelków na czele z Panem Wójtem Maciejem Grosmanem. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Angelika Dzwonkowska złożyła wszystkim życzenia Wielkanocne, po życzeniach ks. Maciej Przygoda poświęcił jajka którymi wszyscy uczniowie wraz wychowawcami podzielili się w klasach.
59
Powiatowy Konkurs Recytatorski w związku z Rokiem Czesława Miłosza
25 marca już po raz szósty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Recytatorski w związku z Rokiem Czesława Miłosza. Gościliśmy wspaniałą młodzież z całego powiatu. Uczniowie podjęli wyzwanie i recytowali trudne, ale jakże wspaniałe teksty naszego noblisty. Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali recytatorów. To była wspaniała uczta literacka. Jury w składzie: p. Henryka Brdękiewicz, p. Urszula Nożyńska, p. Teresa Jasińska, p. Beata Gauze, p. Jolanta Tomaszewska, p. Jolanta Sieczkowska wyłoniła następujących laureatów:
w kategorii klas 4-6
I m. Julia Wrotna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Mazowieckim,
II m. Alicja Jaskulska ze Szkoły Podstawowej w Węgrzynowie,
III m. Tomasz Szczepański z Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie,
wyróżnienia: Marcel Kuś z Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie, Laura Politowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Mazowieckim, Katarzyna Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Starym Szelkowie, Nela Mosakowska ze Szkoły Podstawowej w Różanie i Aleksandra Biraga ze Szkoły Podstawowej w Węgrzynowie;
w kategorii klas 7-8:
I m. Anastasiia Demydas ze Szkoły Podstawowej w Starym Szelkowie,
II m. Maja Królikowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Makowie Mazowieckim,
III m. Oliwia Wysocka ze Szkoły Podstawowej w Starym Szelkowie oraz Laura Majewska ze Szkoły Podstawowej w Różanie;,
wyróżnienia: Oliwia Jaśkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoniawach-Bramurze i Emilia Tryc z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzewniu;
w kategorii szkół średnich:
I m. Magdalena Wądołek z Liceum Ogólnokształcącego w Makowie Mazowieckim,
II m. Olga Banasiak z Liceum Ogólnokształcącego w Krasnosielcu,
III m. Magdalena Biernacka z Zespołu Szkół w Różanie.
Najwyższą nagrodę w kategorii szkół średnich - Grand Prix otrzymał Dawid Chodkowski z Liceum Ogólnokształcącego w Makowie Mazowieckim. Nagrodę ufundował Instytut Tradycji Narodowej, a wręczyła prezes Instytutu - p. Urszula Nożyńska. Serdecznie gratulujemy. Specjalne podziękowania przekazujemy na ręce pana Starosty Makowskiego Mirosława Augustyniaka i pana Wójta Gminy Szelków Arnolda Macieja Grossmanna. Dziękujemy za wsparcie finansowe i dobre słowo skierowane do obecnych. Do zobaczenia za rok!
WIELKANOCNE ZAJĄCZKI W KLASIE II 🐰
- 17
JAJKO TO JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH SYMBOLI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. ZWIASTUJE NOWE ŻYCIE, RADOŚĆ ORAZ NADZIEJĘ. TRUDNO WYOBRAZIĆ SOBIE TE RADOSNE ŚWIĘTA BEZ JEGO OBECNOŚCI NA STOLE, W ELEMENTACH DEKORACYJNYCH, CZY W WIELKANOCNYM KOSZYCZKU.
WIELKANOCNY ZAJĄCZEK W KLASIE I B 🐰
- 9
W klasie 1b wielkanocny zajączek ukrył gdzieś jajeczka i trwały poszukiwania. Odbył się też turniej wiedzy o Wielkanocy, który wygrała Nela oraz Ania i Michalina. Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych.
OZDOBY WIELKANOCNE W KLASIE II
- 16
Owies na wielkanocnym stole jest nie tylko piękną zieloną ozdobą, wiosennym akcentem ale także ważnym symbolem. Sianie owsa podobnie jak sianie rzeżuchy wpisuje się w polskie tradycje wielkanocne. Uczniowie z klasy II również zasiali owies, który po kilku dniach zaczął kiełkować. Podczas zajęć dzieci poznały kolejne etapy siania zboża, porównywały wygląd nasionek oraz codziennie podlewały swoje roślinki i prowadziły obserwację. Przed świętami uczniowie wyhodowany owies zabrali do domu, który podczas świąt będzie ozdobą wielkanocnego stołu.
Dzień w dresie
Linijka, centymetr i miara w klasach Ia i Ib
- 27
Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole
Program:
-
,,Bliżej siebie i innych, z dala od używek”,
-
Jedz warzywa surowo, bo to smacznie oraz zdrowo – robimy zdrowe kanapki,
-
Klasowy turniej gier planszowych,
-
,,W zdrowym ciel zdrowy duch’’ – zawody sportowe na hali,
-
Ognisko, pieczenie kiełbasek.
128-
XLVI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
W dniu 15 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Karniewie zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje. Na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Józef Pachliński z kl. III a oraz Szymon Sobieraj z kl. VI b. Jakub Józef Pachliński na szczeblu powiatowym zajął II miejsce. Gratulujemy
Dzień w kropki
Dzień Matematyki w klasie Ia
Nie od dziś wiadomo, że matematyka to królowa wszystkich nauk. My pierwszaki, uwielbiamy zabawy matematyczne i dlatego postanowiliśmy wspólnie pobawić się i po rywalizować miedzy sobą.
Tego dnia odbył się konkurs ,,Mistrz matematyki". O to jego wyniki:
I miejsce: Filip Mosakowski
II miejsce: Jan Olkowski
III miejsce: Michał Gorzoch
Wyróżnienie: Alicja Chylińska
3
Spotkanie klas I-III z pielęgniarką szkolną nt. "Pedikuloza - wszawica. Stop szkolnemu pasożytowi!"
- 1
Archiwum Aktualności